Zima nad Sanem

Pierwsza przecinka nie chciała puścić. Według mapy miała być położona przy bagnie. Kiedyś już byłem w tym miejscu. Wiedziałem, że naokoło nawet w lecie jest rozlewisko.

Zaatakowałem drugą przecinkę. Piękna była i szeroka. Z jednej strony sosny, z drugiej staw. Kilkaset metrów dalej stały trzy ambony. Idealnie pasowało, by przy którejś postawić punkt kontrolny  na RDS. Ruszyłem w ich stronę. A tu nagle trzask!

Trzask! I nagle wylądowałem pół metra niżej. Lód zapadł się pod moim ciężarem, a pod spodem było bagno. Taka paskudna brązowa breja. Stałem w niej zanurzony po kolana. Mimo ośmiu stopni poniżej zera breja nie zamarzła. Złapała mnie w pułapkę. Wyszedłem z błota i szybko zawróciłem do samochodu. Zanim doszedłem – spodnie zdążyły zesztywnieć od mrozu. Choć byłem niecałe cztery kilometry od domu, Puszcza Sandomierska dała mi mocnego prztyczka w nos.

Od kilku dni wciąż słyszę pytanie: „dlaczego na Rajdzie Dolnego Sanu nie będzie w tym roku trasy TP 100?” Odpowiedź jest banalna: nie mam siły. Zrobienie setki wymaga sprawdzenia w terenie dwukrotnie większej ilości lokalizacji. Napisania dwukrotnie większej ilości pism. Odwiedzenia większej ilości nadleśnictw. Zrobienia większej ilości map i pucharków.

A w dniu rajdu wymaga ogarnięcia organizacyjno – komunikacyjnego dwukrotnie większego terenu.

Nie daję rady ciągnąć tego na poziomie takim, jak do tej pory.

Czy żałuję? Oczywiście, że żałuję. RDS zaczął się od setki, to zawsze była najważniejsza trasa. Nad San przyjeżdżali najlepsi: Maciek Więcek, Michał Jędroszkowiak, Sabina Giełzak czy Bartek Karabin. Byli też stali bywalcy, którzy tworzyli atmosferę imprezy: Krzysztof Drożdżyński, Paweł Szpak czy Janusz Słopiecki. Czy przyjadą, jeżeli zostanie tylko TP5 0?

Co w takim razie będzie w tym roku? TP 25 i TP 50. Baza w Stalowej Woli. Będzie San i Puszcza Sandomierska. Będzie trochę miasta: huta i Król Skorpion. Za tydzień pojawi się regulamin. Powoli zaczyna składać się trasa, przy której mam pomysł na nową formułę organizacyjną.

A przy jednym z punktów nad Sanem dwa dni temu widziałem stado ośmiu kormoranów!

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s