Różowy Pies i PKŻ

Zapowiadało się na to od dłuższego czasu. A potem stało. PKŻ przyprowadziła do domu Różowego Psa czyli Erkę. Protestowałem, groziłem, że na widok psa wyprowadzę się z domu razem z kotami, ale PKŻ uparła się. No i dopięła swego.

36035708_1716830705032530_4033326078830313472_n

Co miałem w tej sytuacji zrobić? Polubiłem bestię, bo fajna. Tylko koty jej jeszcze nie polubiły.

Przez ostatnie miesiące PKŻ nie startowała i nie trenowała z powodu kontuzji. W końcu jednak doprowadziła się do porządku i wróciła do treningów. Skoro w domu pojawił się pies – wykorzystała sytuację i pierwszy raz w życiu wystartowała z nim w zawodach. Na starcie Wiśniowego Dogtrekkingu w Sandomierzu pojawiła się razem z ekipą stalowowolskiego Przytuliska Psia Przystań. Jak nazwa wskazuje jest to instytucja zajmująca się czworonogami. Gdyby ktoś reflektował na szczekającego przyjaciela – mają ich duży wybór. Dowolny kolor, dowolny rozmiar, wszystkie do wzięcia.

DSC03630

PKŻ spisała się doskonale, bo na dystansie 10 km zajęła drugie miejsce. Debiut w nowej dyscyplinie sportowej – bomba! Nie ona jedna odniosła sukces, cała ekipa okazała się niezwykle uzdolniona: osiem osób pojechało, osiem osób wywalczyło miejsca na podium. Normalnie bank rozbili.

DSC03684

Mi też bardzo się podobało, bo spotkałem jedną taką koleżankę, u której byłem kiedyś na osiemnastce. Trochę czasu już upłynęło, ale koleżanka nadal fajna.

Podsumowując: PKŻ ma psa i miejsce na podium. Ja też mam psa i chyba trochę się lubimy. Nie licząc tego, że muszę Erkę wyprowadzać na spacer o szóstej rano – jest dobrze.

DSC03678

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s