Popularność?

„Miało być tak pięknie. Wywiady miały być, autografy, wizyty w zakładach pracy…”

Co poszło nie tak?

Zostałem wicemistrzem kraju w rogainingu. Czegokolwiek by nie znaczyło to słowo – jest to sukces. Postanowiłem więc podzielić się nim ze światem. Przygotowałem krótkiego maila. Zawierał informację o sukcesie, linki do strony organizatora zawodów i do wyników oraz numer telefonu kontaktowego. Całość wysłałem do trzech lokalnych portali internetowych, dziennika i dwóch tygodników.

Nie ukrywam: liczyłem na odzew. Stalowa Wola nie jest potęgą w sporcie. Są trzecioligowi piłkarze i koszykarze, czasem medal zdobędzie jakiś lekkoatleta. Media zazwyczaj informują o sukcesach nawet w kategoriach wiekowych, gdzie czasem nie udaje się zebrać pełnego składu podium.

I co?

STW24 napisało o dziewięcioletniej tenisistce która zajęła trzecie miejsce na turnieju w Czechach. Stalowe Miasto zamieściło wyniki turnieju szachowego o Puchar Prezesa Miejskiego Zakładu Komunalnego. Stalówka.net napisała o sukcesie akordeonistów na Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych.  Sztafeta przeprowadziła wywiad z mistrzynią Bikini Fitness.

Wicemistrzem Polski w biegach na orientację nie był zainteresowany nikt. Żaden redaktor nie oddzwonił, nikt nie napisał maila z pytaniem „Co to jest ten rogaining?”

Przegrałem z szachistami, akordeonistami, dziewięcioletnią tenisistką i laską od bikini fitness. Sprowadzenie na ziemię było skuteczne.

 

 

Reklamy

4 myśli w temacie “Popularność?”

  1. Renata – nie byłem nigdy zaproszony do żadnego zakładu pracy. Zdarzyło się za to, gdy syn mój chodził do szkoły podstawowej, że byłem zaproszony do szkoły na spotkanie z dziećmi jako „sportowiec, wzór do naśladowania” 🙂
    Tomek – wasz blog jest przeznaczony dla amatorów sportów nawigacyjnych. Wywiad z „najgorszym nawigatorem w stawce” byłby ciekawym eksperymentem. Wchodzę w to!
    Paweł – nie startowałem, ale mam odhaczone, że byłem

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s