Przygody pewnej nagrody

Stali bywalcy RDS zauważyli zapewne, że na zakończeniu rajdu zabrakło pewnego elementu, który był stałym punktem programu. Mowa jest o Nagrodzie im. Motylej Nogi. Dlaczego nie została wręczona? Co się stało?

Plan imprezy przewidywał wręczenie. Po drodze wystąpił jednak splot nieprzewidzianych okoliczności. Było tak:

W dniu rajdu nagroda została w Kielcach zapakowana do bagażnika samochodu, którym udawali się na rajd Paweł Szpak i Janusz Słopiecki. W godzinach popołudniowych wyruszyli w drogę do Pruchnika. Wszystko szło dobrze do Staszowa. Tam, w trudnych warunkach pogodowych (śnieżyca, oblodzona droga) samochód Pawła odmówił współpracy. Zgasły światła mijania. Mimo prób naprawy światła niestety nie odpaliły.  Jako, że warunki na drodze były raczej marne, panowie podjęli decyzję o odwrocie. Dość  odważna była to decyzja, bo światła mijania wciąż nie działały. Musieli więc jechać na światłach krótkich.

Jeden zepsuty samochód to mało dla odważnych kielczan. Na oblodzonej drodze zdarzyło im się trochę rozpędzić i przy okazji przerysować błotnik samochodu jadącego z naprzeciwka. Jakoś jednak udało im się wrócić do Kielc.

Razem z nimi do Kielc wróciła też nagroda.


Gdyby udało się wręczyć ją normalnie, byłoby dwoje kandydatów do zwycięstwa. Najwięcej czasu na trasie RDS spędzili Katarzyna Sochacka i Wojciech Zając: dwadzieścia cztery godziny i cztery minuty. W tej sytuacji postanawiam ogłosić dogrywkę. Zasady są proste: kto z tej dwójki pierwszy pozbiera się na tyle, by móc wystąpić i zostać sklasyfikowanym w imprezie pod szyldem PMnO na pucharowym dystansie, ten zabierze nagrodę. Jeżeli w jednych zawodach wystartują oboje – wygra ten, kto dłużej będzie na trasie.

Termin i miejsce wręczenia ustalimy później.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s