Nowe miejsce w sieci

Wszystko zaczęło się zaraz na początku roku 2008. Mimowolnym sprawcą zamieszania był Wiesław Rusak. Dziś Wiesiek organizuje Ełcką Zmarzlinę, wtedy jego impreza nazywała się Zimowy Marsz Pieszy. Tamtej zimy, na początku stycznia ogłosił, że kolejna edycja imprezy nie odbędzie się.

W konsekwencji jego decyzji PMnO skurczyło się do zaledwie pięciu imprez. Skromna to liczba przy dzisiejszych ponad pięćdziesięciu. Wtedy też na dawnym forum na napieraj.pl zadałem nieśmiało pytanie: „Co myślicie o tym, by zamiast ZMP zrobić jakąś imprezkę na Podkarpaciu?” Miesiąc później odbył się pierwszy Rajd Dolnego Sanu.

Roboty było mnóstwo. Jednym z pierwszych wyzwań przed którymi stanąłem było opublikowanie w sieci regulaminu. Nie miałem (i do dziś nie mam) pojęcia o tworzeniu stron internetowych ani o grafice. Po ciężkiej walce udało mi się opanować podstawy tworzenia stron na blogowej platformie Onetu. Tam też RDS znalazł sobie miejsce na jedenaście lat.

Łatwo nie było. Trzeba powiedzieć jasno: Onet nie rozpieszczał jakością usług. Bywało, że całymi tygodniami strona chodziła bardzo wolno. Czasem coś nagle znikało nie wiadomo dlaczego. A czasem wyglądało zupełnie inaczej niż powinno. Ostatnia przykra niespodzianka miała miejsce miesiąc temu. Onet poinformował o zaplanowanym zamknięciu platformy blogowej.


Mamy więc nowe miejsce w sieci, na platformie WordPressu. Na szczęście udało się prawie bez strat przenieść dotychczasową zawartość. Prawie, bo kilka starszych zdjęć niestety znikło. Zapiszcie sobie adres z nagłówka i odwiedzajcie od czasu do czasu.

Ze starego licznika spisuję liczbę 250 000 (tak, dwieście pięćdziesiąt tysięcy, ćwierć miliona wejść). Jest okrągła, łatwo ją będzie zapamiętać.

Witajcie pod nowym adresem!

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s