50 dla RDS

Jak to jest z tymi pucharowymi wagami w PMnO? W konkurencji TP 50 są trzy rodzaje: 50, 25 i 20. Najniższa jest dla imprez które w pucharze debiutują i dla tych, które mają coś na sumieniu: coś zepsuły albo mają jakieś problemy organizacyjne.

25 i 50 to wagi… równoważne. Jeżeli impreza spełnia wszystkie regulaminowe standardy to otrzymuje jedną z tych wag. Za co w takim razie dostaje się 50? Ta nota ma być, przynajmniej w teorii, wymienna. Chodzi o to, by najwyższej wagi nie dostawały wciąż te same imprezy, jednocześnie blokując miejsce innym. Są też wyjątki: ze względów geograficznych po raz kolejny dostał 50 Skorpion, jedyna impreza na ścianie wschodniej.

Tegoroczną nowością było głosowanie. Kapituła postanowiła, że uczestnicy sami wybiorą cztery imprezy godne najwyższej wagi. Rajd Dolnego Sanu znalazł się w grupie południowo – wschodniej, razem z Roztoczańską 13, Świętokrzyską Jatką, letnim R4Ż, Nadwiślanskim MnO i Ice Adventure Race. Konkurencja mocna, ale…

Ale w głosowaniu RDS otrzymał 43,2 % głosów i zajął pierwsze miejsce. Mało tego, porównując dane ze wszystkich regionów RDS miał najlepszy wynik w kraju.

RDS będzie więc miał wagę 50. Ale to kwestia w gruncie rzeczy drugorzędna. Naprawdę ważnym jest to, że głosujący docenili pewien model organizacyjny, gdzie zawody robi się tak, by wszyscy uczestnicy dobrze się ze sobą czuli. W mojej karierze organizatora jest to jedna z przyjemniejszych chwil.

Dziękuję!

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s